Thousand stories exhibition
A thousand stories about Espoo
Tue 29.11.2016 17.04
Espoo City Museum, KAMU
Birds on an islet in Espoo archipelago. Photo Tommi Heinonen.
Eyes on the Horizon – an exhibition on maritime Espoo
Thu 14.02.2019 11.00
Espoo City Museum, KAMU, Exhibition Centre WeeGee
Interwoven – Yhteen kudotut
Interwoven – Yhteen kudotut
Wed 05.06.2019 11.00
EMMA - Espoo Museum of Modert Art, Exhibition Centre WeeGee
Michael Jackson: On the Wall
Michael Jackson: On the Wall
Wed 21.08.2019 11.00
EMMA - Espoo Museum of Modert Art, Exhibition Centre WeeGee
THE MASHCO-PIRO OF PERU - PEOPLE OF THE RAINFOREST
THE MASHCO-PIRO OF PERU - PEOPLE OF THE RAINFOREST
Sat 31.08.2019 11.00
The Helinä Rautavaara Museum
Naïve Man Company: The hypocondriacs
Espoo City Theatre: Naïve Man Company: The hypocondriacs
Sat 23.11.2019 14.00
Espoo Cultural Centre
pirkko-mannola
Pirkko Mannola & Tessa Virta ja orkesteri
Wed 27.11.2019 19.00
Sello Hall
olen-suomalainen
Olen suomalainen tribute concert
Thu 05.12.2019 19.00
Sello Hall
Glims & Gloms Dance Company
Glims & Gloms Dance Company: Kunnioitus – Respect
Mon 09.12.2019 19.00
Espoo Cultural Centre
Vocal group Rajaton
Rajaton Joulu 2019
Mon 09.12.2019 19.00
Espoo Cultural Centre
Glims & Gloms Dance Company
Glims & Gloms Dance Company: Kunnioitus – Respect
Tue 10.12.2019 10.00
Espoo Cultural Centre
Lucia performance at Glims
Lucia visits Glims Farmstead museum
Fri 13.12.2019 10.00
Espoo City Museum, Glims Farmstead Museum
  • "Toivo on vakuuttuneisuutta siitä, että asioilla on merkitys (Vaclav Havelia mukaillen)." Espoon kulttuuritoimijat… https://t.co/b1Fd6VQcK8

  • Kulttuurin yhdistysfoorumissa aiheenamme oli Tilat toiminnan ja osallisuuden mahdollistajina. Yhdistysaktiivien muk… https://t.co/9Ofwypg5Sr