Thousand stories exhibition
A thousand stories about Espoo
Tue 29.11.2016 17.04
Espoo City Museum, KAMU
Birds on an islet in Espoo archipelago. Photo Tommi Heinonen.
Eyes on the Horizon – an exhibition on maritime Espoo
Thu 14.02.2019 11.00
Espoo City Museum, KAMU, Exhibition Centre WeeGee
Interwoven – Yhteen kudotut
Interwoven – Yhteen kudotut
Wed 05.06.2019 11.00
EMMA - Espoo Museum of Modert Art, Exhibition Centre WeeGee
Michael Jackson: On the Wall
Michael Jackson: On the Wall
Wed 21.08.2019 11.00
EMMA - Espoo Museum of Modert Art, Exhibition Centre WeeGee
THE MASHCO-PIRO OF PERU - PEOPLE OF THE RAINFOREST
THE MASHCO-PIRO OF PERU - PEOPLE OF THE RAINFOREST
Sat 31.08.2019 11.00
The Helinä Rautavaara Museum
Jemelja
Кукольный спектакль "По щучьему велению" / Puppet theatre "Jemelja"
Thu 14.11.2019 18.00
Children’s Cultural Centre Aurora
alivsniko
Ali Versus Niko -stand up 18:00
Sat 16.11.2019 18.00
Sello Hall
Markku Aro
Markku Aro – 70 vuotta
Sat 16.11.2019 19.00
Espoo Cultural Centre
alivsniko
Ali Versus Niko -stand up 21:00
Sat 16.11.2019 21.00
Sello Hall
Naïve Man Company: The hypocondriacs
Espoo City Theatre: Naïve Man Company: The hypocondriacs
Sat 23.11.2019 14.00
Espoo Cultural Centre
pirkko-mannola
Pirkko Mannola & Tessa Virta ja orkesteri
Wed 27.11.2019 19.00
Sello Hall
olen-suomalainen
Olen suomalainen tribute concert
Thu 05.12.2019 19.00
Sello Hall
  • "Toivo on vakuuttuneisuutta siitä, että asioilla on merkitys (Vaclav Havelia mukaillen)." Espoon kulttuuritoimijat… https://t.co/b1Fd6VQcK8

  • Kulttuurin yhdistysfoorumissa aiheenamme oli Tilat toiminnan ja osallisuuden mahdollistajina. Yhdistysaktiivien muk… https://t.co/9Ofwypg5Sr