A thousand stories about Espoo
Tue 29.11.2016 17.04
Espoo City Museum, KAMU
Art Lounge Exhibition
Tue 14.03.2017 08.00
Espoo Cultural Centre
Tapiola Sinfonietta: Young Virtuosos
Fri 24.03.2017 19.00
Espoo Cultural Centre
Kaseva (SOLD OUT)
Sat 25.03.2017 19.00
Sello Hall
Children’s Saturday: UMO & Satu Sopanen: Taikapeitto
Sat 01.04.2017 15.00
Sello Hall
JuuriJuhla-RotFest: Afternoon dances in Sello Hall foyer
Tue 04.04.2017 13.30
Sello Hall
Lena Willemark & Mats Öberg, Stockholm Lisboa Project & Maria Kalaniemi
Wed 05.04.2017 19.00
Sello Hall
Valma&VarsiNaiset, Timo Rautiainen & Ville Ojanen, Jaakko Laitinen & Väärä raha
Fri 07.04.2017 19.00
Sello Hall
Kelavala, Katrilli, Aspö Spelmän, Leikarit
Sat 08.04.2017 18.00
Sello Hall
Joose Keskitalo
Fri 14.04.2017 19.00
Sello Hall
Tigran Hamasyan
Tue 18.04.2017 19.00
Sello Hall
Kuopio City Theatre: Vaimoni, Casanova (My wife, the Casanova)
Wed 19.04.2017 19.00
Espoo Cultural Centre
  • RT @ylehelsinki: "Monesti lapsen maailma on aikuisen maailmaa pienoiskoossa", kertoo @lelumuseoHKenka n johtaja, jonka haastattelu pian #yl…

  • RT @ylehelsinki: Perinteinen leikkikoti 80-luvulta. Ruotsalaista laatua. Kuva: @lelumuseoHKenka #ylehelsinki https://t.co/nVHljEuR8J